Gudstjenester kronologisk

04
okt
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke+konf velkomst
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
04
okt
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
04
okt
søndag
14:00-15:00
Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)
Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
04
okt
søndag
14:00-15:00
Høst for babyer i SJK AFLYST
Sted
Sankt Johannes kirke
Medvirkende
Marie Damm
11
okt
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Per Vibskov Nieslen
11
okt
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Nicolai Halvorsen
11
okt
søndag
14:00-15:00
Højmesse i De Gamles Bys Kirke
Sted
Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Medvirkende
Birger Bavnhøj
18
okt
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
18
okt
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Per Vibskov Nielsen
18
okt
søndag
14:00-15:00
Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)
Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
25
okt
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Paul Heden Friis
25
okt
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
25
okt
søndag
14:00-15:00
Højmesse i De Gamles Bys Kirke
Sted
Edith Rodes Vej 6, 2200 København N
Medvirkende
Birger Bavnhøj
01
nov
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
01
nov
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
01
nov
søndag
14:00-15:00
Højmesse i De Gamles Bys Kirke (SØL)
Sted
Sølund
Medvirkende
Jeppe Carsce Nissen
01
nov
søndag
16:00-17:00
Allehelgen Musikgudstjeneste med Vox Nobis
Sted
Blegdamsvej 1, 2200
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm
01
nov
søndag
16:00-17:00
Allehelgensgudstjeneste i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
08
nov
søndag
10:00-11:00
Højmesse i Simeons Kirke
Sted
Sjællandsgade 12B, 2200 København N
Medvirkende
Louise Britze Kijne
08
nov
søndag
11:00-12:00
Højmesse i Sankt Johannes kirke
Sted
Blegdamsvej 1, 2200 København N
Medvirkende
Marie Jacobsen Damm